sobota, 10 września 2016

LOT poleci z Rzeszowa do USA

Chociaż jeszcze oficjalnie nie potwierdzona, to jednak dobra wiadomość dla mieszkańców Podkarpacia, których łączą więzi ze Stanami Zjednoczonymi jak również dla podkarpackiej Polonii w USA. Po 7 latach do rozkładu PL "Rzeszów-Jasionka" prawdopodobnie wracają loty transatlantyckie. Przypomnę, że PLL LOT wycofały się z portu w Rzeszowie w 2010 roku. Polski narodowy przewoźnik latał boeingiem 763 na dwa nowojorskie lotniska Newark-Liberty (EWR) i JFK, dwa razy w tygodniu, po jednym na każde lotnisko. Teraz, wg nieoficjalnych informacji , LOT miałby latać na jedno nowojorskie lotnisko (EWR) 2 razy w tygodniu, w środy i niedziele. Połączenie miałoby wystartować od przyszłego sezonu letniego, a trasę będą obsługiwały nowe boeingi 787. 

Fot. LOT

Jak donosi jeden z użytkowników portalu Airliners, lotnisko w Newark ogłosiło nowe trasy na przyszły sezon letni m.in. do Rzeszowa i Warszawy. Do Warszawy LOT miałby latać 4 razy w tygodniu. To będzie powrót polskiej linii lotniczej na lotnisko Newark-Liberty po 5 latach. W 2012 roku LOT zawiesił połączenia na lotnisko w New Jersey i skoncentrował sie na porcie JFK. Decyzja ta spotkała się z ogromna krytyką ze strony Polonii w NJ.


Fot. LOT

Przewoźnik od 2007 roku oferował rejsy z Rzeszowa do Nowego Jorku w sezonie letnim. Powodem wycofania się LOT-u z Rzeszowa i Krakowa były problemy flotowe przewoźnika. Kończyły się umowy leasingowe na boeingi 767, a Dreamlinery miały opóźnienia w dostawie. Później przewoźnik zaczął rozwijać kierunki azjatyckie, oddając pasażerów z regionów niemieckiej Lufthansie. Przywrócenie lotów do Ameryki było priorytetem dla zarządzających Jasionką, przez wiele lat trwały rozmowy z LOT-em, a także innymi liniami lotniczymi, także amerykańskimi. Jeśli LOT chce zacząć latać z Rzeszowa do Newark już od przyszłego roku, to oficjalnego ogłoszenia amerykańskich tras ze stolicy Podkarpacia możemy spodziewać się w ciągu najbliższych tygodni.  Być może nie jest to jedyna nowa trasa jaka szykuje LOT dla Jasionki.

EDIT: LOT poleci do Newarku od kwietnia 2018. Rejsy będą miały miejsce raz w tygodniu.

Polecam:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Latam z Rzeszowa